Z życia Kościoła

ogloszenia

msze

biuro

kontakt

albert

16 noc poślubna

Wesele, pieniądze, prezenty, uroczystości kościelne. O tym myślimy w kontekście zawierania ślubu. Najczęściej w tej kolejności. Mało kto jednak po "zaliczeniu" przygotowania do małżeństwa poważnie myśli o bardzo ważnym aspekcie wydarzeń okołoślubnych - nocy poślubnej.

Może to przesada, bo w sumie jest jeszcze jeden kontekst, w którym pojawia się noc poślubna. To oczywiście żarty podczas wieczorów kawalerskich czy panieńskich. Często seksistowskie, kosmate, nieprzyzwoite i wypaczające nasze myślenie o tym, co ma się wydarzyć. Zostawmy jednak ten temat.

Seks to nie tylko czystość przedmałżeńska

Noc poślubna w sposób dojrzały i rzeczowy jest omawiana co najwyżej podczas przygotowania do małżeństwa. Kościół uczy i przekonuje, że czystość przedmałżeńska jest ogromną wartością. Nie mam wątpliwości, że tak jest (choć rozumiem osoby, które tego podejścia mogą nie przyjąć). Podaje nam się całą gamę argumentów, dlaczego warto poczekać z seksem do ślubu. Ale dlaczego nikt nie mówi o tym, z czym może wiązać się noc poślubna dla osób, które nigdy wcześniej nie współżyły, i jak wygląda rzeczywistość mitycznej nocy poślubnej?

więcej na: www.deon.pl

 

 

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego
ul. św. Brata Alberta 22
Gdańsk 80-298

tel. (0-58) 349-55-22