Wspólnoty parafialne

ogloszenia

msze

biuro

kontakt

albert

oaza3

Tzw. oaza młodzieżowa jest częścią szerszego Ruchu Światło-Życie założonego przez Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Skierowana do ludzi młodych pragnących rozwijać swoje życie wiary poprzez wzajemną pracę w grupach.

Spotykamy się raz w tygodniu, we wtorki o godz. 19:30, na około godzinę. 

żywy różaniec

W naszej parafii działają 4 Róże Różańcowe, które modlą się regularnie w intencji parafii, kościoła i świata. Dziękujemy za wytrwałość w modlitwie, która jest tak bardzo potrzebna.

rodzina

W naszej parafii istnienie możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, psychologicznych oraz rodzinnych. Zapewaniamy też pomoc przy okresowym rozliczaniu PIT'ów.

W ramach grupy dwa razy do roku przygotowujemy również paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących parafian.

ministranci 20150926 2

W naszej parafii już od kilka lat działa prężna grupa Służby Liturgicznej. Około 25 chłopców w wieku od 7 do 20 lat służą przy Ołtarzu Pańskim podczas Mszy świętej. To wielki zaszczyt, obowiązek, ale też i radość. Spotykamy się na zbiórkach ministranckich w soboty o godz. 11:00, gdzie pogłebiamy swoją wiedzę z zakresu liturgiki i umiejętności.  Oprócz regularnych zbórek wspólnie spotykamy się na wspólnej zabawie: byliśmy kilka razy na kręglach, na pizzy, w kinie, a ostatnio w gdyńskim Jumcity.

gitara

Kontynuujemy szkółkę gitarową. Grupa zaawansowana spotyka się w poniedziałki na 17:00 i jest prowadzona przez Pana Kubę Swinarskiego, a początkująca we wtorki o 17:00 i jest prowadzona przez ks. Andrzeja :)

 

 

687064 34 4

Jesteśmy Zespołem działającym przy Naszej Parafii. Główny nasz cel - to śpiew podczas liturgii. Staramy się stworzyc nastrój do modlitwy podczas Mszy św.i uroczystości. Jako DEBEMUS CANTARE działamy już przeszło 10 lat, staramy się tworzyc nową muzykę , piosenki o tematyce religijnej. W dorobku mamy 5 nagranych płyt i trochę zdobytych nagród.

Skład Zespołu :

scholka

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na próby scholi w soboty o godz. 11,00.

Na próbach śpiewamy piosenki religijne, wykonujemy ćwiczenia głosowe, uczymy się nowych piosenek.

W sympatycznej atmosferze wykonujemy piosenki, które wykorzystujemy podczas Mszy Św.i uroczystości parafialnych.

Domowy KościółW związku z pytaniami o możliwość religijnej formacji dla małżeństw pragniemy kontynuować w naszej parafii „Ruch Domowego Kościoła”, który rozpoczął swoja działalność w 2013 roku. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w godzinach wieczornych i trwają ok 2,5h. Małżeństwa spotykają się w grupach od 4-7 małżeństw, w tzw. "kręgach". We wrześniu 2015 roku działalność rozpoczął drugi krąg.

Podkategorie

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego
ul. św. Brata Alberta 22
Gdańsk 80-298

tel. (0-58) 349-55-22